Osiągnięcia - DPS Mgoszcz dobry

Dom Pomocy Społecznej w Mgoszczu
DPS Mgoszcz
Przejdź do treści
W 2008 r. nawiązaliśmy współpracę z ZAZ- em w Drzonowie.
Od początku jego istnienia nasi Mieszkańcy mają możliwość  podjęcia zatrudnienia w tym zakładzie pracy.
Zakład Aktywności Zawodowej w Drzonowie (gm. Lisewo) rozpoczął swoją działalność 15 grudnia 2008 r.
Swoją działalność wytwórczo–usługową opiera na 4 działach: stolarskim, wyrobów z papieru i tektury, rękodzielniczym i usługowo – wytwórczym w zakresie wielobranżowym.
Osoby z niepełnosprawnościami zatrudniane są w wymiarze 0,55 etatu. Każdego dnia mają także możliwość uczestniczenia w min. 60 minutowych zajęciach rehabilitacyjnych
Galeria zdjęć...
W 2007r. Nasze Mieszkanki zdobyły medale na Letniej Olimpiadzie Specjalnej w Shanghaju.
Galeria zdjęć...


***********************************************************************************************************************************************************************************************************
W październiku 2005, wykorzystując swoje zaplecze, po przygotowaniach personalnych i zabezpieczeniu technicznym, uruchomiona została na potrzeby Mieszkańców DPS Mgoszcz hipoterapia.
Zajęcia adresujemy do Mieszkańców zainteresowanych zarówno aspektem hipoterapii czynnej jak też biernej – z różnych powodów nie mogących korzystać z ruchu oferowanego przez konia. Praca wówczas przybiera w szczególności formę obcowania ze zwierzęciem, doświadczenia zmysłowego jego obecności, poszerzania zakresu edukacyjnego.
Od jesieni 2016 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu zostały oddane do użytku pomieszczenia do zajęć hipoterapii, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych – sala terapii z kominkiem, kryte pomieszczenie do jazdy konnej, łazienka oraz siodlarnia. Wszystkie te pomieszczenia zostały adaptowane po starej chlewni, niegdyś działającej w Gospodarstwie Pomocniczym przy DPS w Mgoszczu.
Galeria zdjęć...**********************************************************************************************************************************************************************************************************
DPS Mgoszcz jako jeden z nielicznych DPS-ów w Polsce w 2002r. wprowadził ministerialny projekt "Eksperymentalna Grupa Nauki Samodzielności", polegający na wdrażaniu Mieszkańców do życia w mieszkaniach oddzielnych -kuratoryjnych, zblizonych do mieszkań samodzielnych.
Sam projekt wygasl w 2005 r., natomiast kontynuowane są idee tego przedsięwzięcia. Dziesięciu Mieszkańców  DPS-u żyje w pokojach mieszczących się w pobliskim bloku, w odrębnym od głównego budynku. Dbają o powierzone im pomieszczenia jak i najbliższe otoczenie bloku, aranżując ogródek z kącikiem relaksacyjnym, konserwując ogrodzenie i pielęgnując trawnik.
Galeria zdjęć...

Dom Pomocy Społecznej
Mgoszcz 54, 86-230 Lisewo

Tel./fax. (56) 676 86 13
dps_mgoszcz@poczta.onet.pl
Wróć do spisu treści