Olimpiady specjalne - DPS Mgoszcz

Dom Pomocy Społecznej w Mgoszczu
DPS Mgoszcz
Przejdź do treści
Olimpiady Specjalne - organizacja, której celem jest wspomaganie rozwoju osob z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Drugim, równie ważnym celem jest zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tymi formami niepełnosprawności.
Olimpiady Specjalne zostaly stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyc się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości.
Mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych
" Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku"
W 2004 r. został zapoczątkowany udział DPS Mgoszcz w Olimpiadach Specjalnych, a od 2012r. stalismy się Sekcją Olimpiad Specjalnych JEŻYKI Mgoszcz.
Nasi Mieszkańcy biorą udział w zawodach Olimpiad Specjalnych odbywających się na terenie Polski jak i całego świata m.in. Abu Dhabi (ZEA), Chicago (USA), Shanghai (Chiny), Tilburg (Holandia), Ateny ( Grecja)...

Dom Pomocy Społecznej
Mgoszcz 54, 86-230 Lisewo

Tel./fax. (56) 676 86 13
dps_mgoszcz@poczta.onet.pl
Wróć do spisu treści